top of page
  • Forfatterens bildeSt. Svithun menighet

Bilde av det guddommelig barmhjertighet

Oppdatert: 26. jun. 2021

Endelig har menigheten fått vårt egen bilde av det guddommelig barmhjertighet. Vi har per i dag registrert 3 grupper som har hengivenhet til Guddommelig barmhjertighetsbønn og ber daglig (polsk, vietnamesisk og tamilsk).


Etter 2. søndag i Påsketiden (2020) bestemte vi for å bestille bildet. Pga. pandemien kunne den ikke leveres før nå.


Vi vil utstille bildet i kirken under Jesu Hjertefest (11. juni) og helgen. Etter helgen vil bildet verdig få plass i Sakraments kapellet. Vi ber for at pandemien slutter snart, slik at Sakraments kapellet kan åpnes til normal tid (hverdager) for privat bønn.


Vi ønsker også å takke den polske sjelesorgen og p. Elizeusz som har finansiert, samt sørget for at bildet kom til menigheten. Vi vil i fremtiden sette en donasjonsboks foran bildet, samt votivlys. Donasjonen vil gå til menighetens karitative virksomhet.


Gratulerer med dagen, på Pinsefesten!


216 visninger

Comentários


Os comentários foram desativados.
Innlegg: Blog2_Post
bottom of page