top of page
  • elizeuszryszardgor

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.30 w sali św. Józefa odbędzie się spotkanie dotyczące organizowanej od kilku lat w naszej parafii Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zapraszam wszystkich, zarówno tych którzy brali udział w EDK, jak i tych, którzy rozważają udział i chcą uzyskać więcej szczegółowych informacji. Podczas spotkania można będzie porozmawiać z osobami, które brały udział we wcześniejszych latach oraz zapoznać się z materiałami odnośnie idei EDK.

2. W najbliższą sobotę, 24 lutego, Msza św. w j. polskim w Lunde o godz. 18.00.

3. Za tydzień bedziemy gościć w naszej parafii ks. Zbigniewa Drzała z Gdańska, który w przyszłą niedzielę, 25 lutego, wygłosi kazania na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Natomiast w najbliższą sobotę, 24 lutego, o godz. 18.00 w sali parafialnej (Menighetssalen) będzie projekcja filmu o Całunie Turyńskim. Będzie można nabyć (w cenie 250 KN) książkę oraz płytę CD o Całunie Turyńskim autorstwa ks. Zbigniewa. Zdobyte w ten sposób środki zostaną przeznaczone na utworzenie oddziału dla dzieci niepełnosprawnych w przedszkolu parafialnym w Gdańsku.

4. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek o godz.19.00, a po niej Msza św. Gorzkie żale śpiewamy w niedziele przed każdą Mszą św. w j. polskim.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 8 do 10 marca, czyli za trzy tygodnie. Wygłosi je o. Piotr Frosztęga, karmelita pracujący na Białorusi.

6. Na 25 marca (poniedziałek po niedzieli palmowej) zaplanowana jest spowiedź świąteczna.

7. Ekstremalna Droga Krzyżowa tradycyjnie w Wielki Czwartek, 28 marca.

8. W naszej parafii organizowany jest kurs przedmałżeński w j. polskim. Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie mogą zapisać się za pomocą specjalnego formularza znajdującego się na Facebooku parafialnym (https://forms.gle/23cWzCnnxFA4SFjN9). Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 29 lutego, o godz. 20.00.

 

DUSZPASTERZ POLONII w STAVANGER

O. Elizeusz Ryszard Górski OFM

tel. kom. 474 67 120

35 visninger

Comments


Innlegg: Blog2_Post
bottom of page