top of page
  • elizeuszryszardgor

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Gościmy w naszej parafii ks. Zbigniewa Drzała z Gdańska, który dzisiaj  podczas Mszy św. w j. polskim głosi kazania na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Można również nabyć (w cenie 250 KN) książkę oraz płytę CD o Całunie Turyńskim autorstwa ks. Zbigniewa. Zdobyte w ten sposób środki zostaną przeznaczone na utworzenie oddziału dla dzieci niepełnosprawnych w przedszkolu parafialnym w Gdańsku.

2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy:  pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  

3. W pierwszy piątek miesiąca okazja do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 18.30. O godz. 19.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po niej Msza św.

4. W sobotę o godz. 19.00 Msza św. połączona z nabożeństwem pierwszosobotnim.

5. W przyszłą niedzielę, 3 marca, po Mszy św. o godz. 8.00 w sali parafialnej spotkanie dla członków żywego różańca. Papieska intencja różańcowa na marzec 2024 r.: Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.

6. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek o godz.19.00, a po niej Msza św. Gorzkie żale śpiewamy w niedziele przed każdą Mszą św. w j. polskim.

7. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 8 do 10 marca, czyli za dwa tygodnie. Wygłosi je o. Piotr Frosztęga, karmelita pracujący na Białorusi.

8. Na 25 marca (poniedziałek po niedzieli palmowej) zaplanowana jest spowiedź świąteczna.

9. Ekstremalna Droga Krzyżowa tradycyjnie w Wielki Czwartek, 28 marca.

10. W naszej parafii organizowany jest kurs przedmałżeński w j. polskim. Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie mogą zapisać się za pomocą specjalnego formularza znajdującego się na Facebooku parafialnym (https://forms.gle/23cWzCnnxFA4SFjN9). Pierwsze spotkanie odbędzie się w sali św. Józefa w najbliższy czwartek, 29 lutego, o godz. 20.00.

 

DUSZPASTERZ POLONII w STAVANGER

O. Elizeusz Ryszard Górski OFM

tel. kom. 474 67 120

 

62 visninger

Comments


Innlegg: Blog2_Post
bottom of page