top of page
  • elizeuszryszardgor

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 04.06.2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 8.00 w sali parafialnej spotkanie dla członków żywego różańca. Papieska intencja różańcowa na czerwiec: Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

2. W najbliższy czwartek w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Bożego Ciała, która w Norwegii jest przeniesiona na następną niedzielę 11 czerwca. Tradycyjnie, jak co roku, nasza parafia organizuje procesję Bożego Ciała ulicami Stavanger. Z tego powodu zmienia się porządek Mszy św., będzie on następujący: Msza św. o godz. 8.00 w naszym kościele św. Svithuna i następnie Msza św. o godz. 11.30 w Hetland Kirke na Storhaugveien 11 (drewniany kościół na cmentarzu). Po Mszy św. o godz. 12.45 z placu przed katedrą wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Na procesję zapraszam wszystkich, aby uroczyście dziękować Panu Bogu za Jego obecność wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Będzie to również okazją do wyrażenia naszej wiary i naszego świadectwa. Piękną naszą polską tradycją jest także sypanie kwiatów przez dzieci, czy sama obecność dzieci w pierwszokomunijnych strojach. Serdecznie zapraszam i zachęcam do jak najliczniejszego udziału. Po zakończeniu uroczystej procesji przy kościele odbędzie się dla wszystkich grup kirkekafe. Proszę oosoby, które mogą coś przygotować ciasto lub inne potrawy, aby włączyły się w to dzieło. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej w j. polskim o godz. 19.00.

3. W sobotę, 10 czerwca o godz. 18.00, Msza św. w j. polskim w Egersund.

4. Dnia 24 czerwca z naszego kościoła organizowana jest przez polską grupę pielgrzymka do Røldal, gdzie w kościele znajduje się cudowny krzyż z około 1200 roku. Celem pielgrzymki jest nawiedzenie tego miejsca. Zostanie tam również odprawiona Msza św. Koszt pielgrzymki wynosi 300 KN od osoby dorosłej (dzieci i młodzież do 18 roku - 200 KN). Koszt obejmuje przejazd autokarem. Wyżywienie zapewnia sobie każdy we własnym zakresie. Zapisy trwają do 10 czerwca przez specjalny link znajdujący się na facebooku parafialnym: https://forms.gle/M1mtMjBi6hsegNZX9.

5. Trwają zapisy na katechezę przygotowującą do Pierwszej Komunii Świętej (rocznik 2015 i starsi) oraz Bierzmowania - I rok przygotowań (rocznik 2010 i starsi). Szczegółowe informacje oraz linki do formularzy rekrutacyjnych dostępne są na stronie internetowej Polskiej Katolickiej Szkoły Sobotniej w Stavanger www.szkolawstavanger.no oraz na szkolnym i parafialnym Facebooku.

6. Polska Katolicka Szkoła Sobotnia w Stavanger poszukuje nauczycieli wczesnoszkolnych, asystentów i katechetów.

7. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie od poniedziałku do piątku oraz w niedziele po Mszy św. w j. polskim o godz. 19.00, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30. W niedziele litanię do Najświętszego Serca Jezusowego śpiewamy również przed Mszą św. w j. polskim o godz. 8.00.


DUSZPASTERZ POLONII w STAVANGER

O. Elizeusz Ryszard Górski OFM

tel. kom. 474 67 120

29 visninger

Comments


Innlegg: Blog2_Post
bottom of page