top of page
  • elizeuszryszardgor

VI NIEDZIELA ZWYKŁA ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO 11.02.2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.30 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży, która w tym roku przystapi do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

2. W najbliższą środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele okres Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Msza św. w j. polskim z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 19.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszam na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz.19.00. Gorzkie żale będziemy śpiewać w miarę możliwości w niedziele przed każdą Mszą św. w j. polskim.

4. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w Wielki Czwartek  planowana jest po raz kolejny Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa będzie taka sama. Z tej racji w przyszłą niedzielę, 18 lutego, po Mszy św. o godz. 12.30 w Sali św. Józefa odbędzie się spotkanie odnośnie EDK. Zapraszam wszystkich, zarówno tych którzy brali udział w EDK, jak i tych, którzy rozważają udział i chcą uzyskać bardziej szczegółowych informacji. Podczas spotkania można będzie porozmawiać z osobami, które brały udział we wcześniejszych latach oraz zapoznać się z materiałami odnośnie idei EDK. Jest ona dla wszystkich, najmłodszy uczestnik, który w całości przeszedł trasę, miał 10 lat, a jeszcze młodsi „przebyli” EDK w dziecięcym wózku. Nie jest najważniejsze, aby przejść w całą trasę, jeśli ktoś nie da rady, ale warto podjąć takie wyzwanie. Można też przejść EDK indywidualnie w dowolnym wybranym przez siebie terminie.

5. W najbliższą sobotę, 17 lutego, katecheza przygotowująca do bierzmowania (I rok przygotowań).

6. Również w najbliższą sobotę, 17 lutego, Msza św. w j. polskim w Egersund o godz. 18.00.

7. Za dwa tygodnie bedziemy gościć w naszej parafii ks. Zbigniewa Drzała z Gdańska, który w niedzielę, 25 lutego, wygłosi kazania na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Natomiast w sobotę 24 lutego o godz. 18.00 w sali parafialnej (Menighetssalen) będzie projekcja filmu o Całunie Turyńskim. Będzie można także nabyć (w cenie 250 KN) książkę oraz płytę CD o Całunie Turyńskim autorstwa ks. Zbigniewa. Zdobyte w ten sposób środki zostaną przeznaczone na utworzenie oddziału dla dzieci niepełnosprawnych w przedszkolu parafialnym w Gdańsku.

8. W naszej parafii organizowany jest kurs przedmałżeński w j. polskim. Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie mogą zapisać się za pomocą specjalnego formularza znajdującego się na Facebooku parafialnym (https://forms.gle/23cWzCnnxFA4SFjN9). Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 29 lutego, o godz. 20.00.

 

DUSZPASTERZ POLONII w STAVANGER

O. Elizeusz Ryszard Górski OFM

tel. kom. 474 67 120

36 visninger

Comments


Innlegg: Blog2_Post
bottom of page