top of page
  • elizeuszryszardgor

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. W najbliższy piątek, 26 maja, po Mszy św. o godz. 19.00 próba generalna przed bierzmowaniem. Obecność wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami obowiązkowa. Od godz. 18.00 okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

2. W sobotę, 27 maja, w wigilę uroczystości Zesłania Ducha Świętego w naszym kościele odbędzie się modlitewne czuwanie połączone z adoracją Najświetszego Saklramentu dla wszystkich grup językowych. Rozpocznie się ono o godz. 19.30 i będzie trwać do godz. 22.00. Następnie możliwość całonocnej adoracji.

3. Również w sobotę, 27 maja o godz. 18.00, Msza św. w j. polskim w Lunde.

4. Dnia 24 czerwca z naszego kościoła organizowana jest przez polską grupę pielgrzymka do Røldal, gdzie w kościele znajduje się cudowny krzyż z około 1200 roku. Celem pielgrzymki jest nawiedzenie tego miejsca. Zostanie tam również odprawiona Msza św. Koszt pielgrzymki wynosi 300 KN od osoby dorosłej (dzieci i młodzież do 18 roku - 200 KN). Koszt obejmuje przejazd autokarem. Wyżywienie zapewnia sobie każdy we własnym zakresie. Zapisy trwają do 10 czerwca przez specjalny link znajdujący się na facebooku parafialnym: https://forms.gle/M1mtMjBi6hsegNZX9.

5. Trwają zapisy na katechezę przygotowującą do Pierwszej Komunii Świętej (rocznik 2015 i starsi) oraz Bierzmowania - I rok przygotowań (rocznik 2010 i starsi). Szczegółowe informacje oraz linki do formularzy rekrutacyjnych dostępne są na stronie internetowej Polskiej Katolickiej Szkoły Sobotniej w Stavanger www.szkolawstavanger.no oraz na szkolnym i parafialnym Facebooku.

6. Polska Katolicka Szkoła Sobotnia w Stavanger poszukuje nauczycieli wczesnoszkolnych, asystentów i katechetów.

7. Przez cały maj codziennie od poniedziałku do piątku oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 19.00, a w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 odprawiamy nabożeństwo majowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy maryjnej.

8. Przypominam, że w każdy poniedziałek od godz. 9.30 do 11.00 odbywa się sprzątanie naszego kościoła. Zapraszam osoby, które są gotowe pomóc.


DUSZPASTERZ POLONII w STAVANGER

O. Elizeusz Ryszard Górski OFM

tel. kom. 474 67 120

20 visninger

Comments


Innlegg: Blog2_Post
bottom of page