top of page
  • elizeuszryszardgor

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.02.2022 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Oppdatert: 28. feb. 2022


1. Dziś rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzynadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

2. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

3. W środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Msza św. w j. polskim z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 19.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W związku z wojną na Ukrainie Papież Franciszek zaapelował, aby przypadająca 2 marca Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. W szczególny sposób zachęcił wierzących, aby w tym dniu intensywnie oddali się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny.

5. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.

6. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszam na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz.19.00. Gorzkie żale będziemy śpiewać w niedziele przed każdą Mszą św. w j, polskim.

7. W czwartek, jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się w intencji powołań kapłańskich. Msza św. koncelebrowana w j. norweskim dla wszystkich grup o godz. 18.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu nie będzie Mszy św. w j. polskim o godz. 19.00.

8. W piątek, 4 marca, przypada święto Świętego Kazimierza, królewicza. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. od godz. 18.30 w kościele. O godz. 19.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a po nim Msza św.

9. W sobotę o godz. 19.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz pierwszosobotnie nabożeństwo.

10. W przyszłą niedzielę, 6 marca, po Mszy św. o godz. 8.00 w sali kominkowej spotkanie dla członków Żywego Różańca. Papieska intencja różańcowa na marzec: Módlmy się, abyśmy my, chrześcijanie, w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.

11. W sali obok kościoła odbywają się wybory do rady parafialnej. W wyborach mogą głosować osoby zameldowane w naszej parafii, które ukończyły 16 lat oraz przyjęły sakrament bierzmowania. Na karcie wyborczej możemy zaznaczyć od jednego do siedmiu kandydatów. Wypełnioną kartę wkładamy do koperty i na zewnątrz piszemy swoje imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Tę kopertę wkładamy do większej czystej koperty i wrzucamy głos do urny wyborczej. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu.

12. W marcu w naszej parafii organizowany jest kurs przedmałżeński w j. polskim. Można jeszcze zapisać się się za pomocą formularza znajdującego na Facebooku parafialnym lub pod linkiem: https://forms.gle/p4tK9SGnZ6CKavK18. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 3 marca, o godz. 20.00 w sali obok kościoła (Menighetssalen).

13. Do 9 marca prowadzona jest zbiórka na operację ratującą wzrok chorej Hani Małeckiej mieszkającej w Sandnes. Zbiórkę można wesprzeć na polskiej oraz norweskiej stronie: https://www.siepomaga.pl/hania-maleckaDUSZPASTERZ POLONII w STAVANGER

O. Elizeusz Ryszard Górski OFM

tel. kom. 474 67 120

42 visninger

Comments


Innlegg: Blog2_Post
bottom of page