top of page
  • elizeuszryszardgor

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie dla członków Żywego Różańca. Papieska intencja różańcowa na wrzesień: Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

2. W przyszłą niedzielę, 10 września, po Mszy św. o godz. 12.30, w sali obok kościoła odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które rozpoczęły przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej w j. polskim. Obecność obowiązkowa.

3. W tym najbliższy czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tradycyjnie o godz. 18.00 Msza św. w j. norweskim w intencji powołań. W tym dniu nie będzie Mszy św. w j. polskim o godz. 19.00.

4. Dnia 12 września biskup diecezji Oslo Bernt Eidsvig obchodził będzie 70 urodziny. Z tej racji, zgodnie z sugestią Księdza Biskupa, podjęta została inicjatywa, aby ufundować do katedry w Oslo nową figurę św. Olafa, dzięki ofiarom zebranym w całej diecezji. Dlatego w przyszłą niedzielę, 10 września, na wszystkich Mszach św. po Komunii św. będzie zbierana druga dodatkowa taca przeznaczona na ufunfdowanie figury św. Olafa do katedry w Oslo.

5. Nasza parafia obchodzi w tym roku 125 rocznicę konsekracji naszego kościoła w Stavanger. Aby uczcić to wyjątkowe wydarzenie, w przyszłym miesiącu w sobotę 7 października 2023 r. uroczystą Mszę św. odprawi Ksiądz Biskup Bernt Eidsvig. Po Mszy św. odbędą się jubileuszowe uroczystości. Szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym terminie.


DUSZPASTERZ POLONII w STAVANGER

O. Elizeusz Ryszard Górski OFM

tel. kom. 474 67 120

15 visninger

Comments


Innlegg: Blog2_Post
bottom of page