top of page
  • elizeuszryszardgor

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.10.2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Oppdatert: 4. okt. 2021


1. Rozpoczęliśmy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszam wszystkich do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa, które w naszym kościele będzie odprawiane od poniedziałku do piątku po Mszy św. w j. polskim o godz. 19.00 oraz w niedziele pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00 oraz po Mszy św. o godz. 19.00.


2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz.8.00 członkowie Żywego Różańca odmówią Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. w sali parafialnej spotkanie dla członków Żywego Różańca.

Papieska intencja różańcowa na październik: Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.


3. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 13.00, w sali obok kościoła spotkanie dla polskiej grupy na wspólnej kawie i cieście. Serdecznie zapraszam wszystkich rodaków.


4. W poniedziałek, 4 października, podczas Mszy św. o godz. 19.00, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. otrzymają poświęcone różańce i książeczki oraz poprowadzą nabożeństwo różańcowe.


5. W najbliższą środę, 6 października, po Mszy św. o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo ku czci Przeczystego Serca Świętego Józefa wraz z nabożństwem różańcowym. Następnie próba generalna przed uroczystością bierzmowania. Obecność obowiązkowa dla kandydatów oraz świadków bierzmowania.


6. W czwartek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. koncelebrowana w j. norweskim o godz. 18.00, a po niej uroczyste nabożeństwo różańcowe, podczas którego odmówimy cząstkę różańca w różnych językach. W tym dniu nie będzie Mszy św. w j. polskim o godz. 19.00.


7. W sobotę, 9 października, o godz. 10.00 młodzież z polskiej grupy przyjmie sakrament bierzmowania. Udzieli go Ks. Biskup Wiesław Lechowicz Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Obejmijmy naszą modlitwą młodzież, aby zawsze wiernie trwała przy Chrystusie i świadczyła o Nim swoim życiem. W tym dniu nie będzie Mszy św. w j. polskim o godz. 8.30. Wiernych pragnących uczestniczyć w sobotę we Mszy św. w j. polskim zapraszam na godz. 10.00.


8. W przyszłą niedzielę 10 października w Polsce przeżywany jest XXI Dzień Papieski. Z tej racji prowadzona jest zbiórka na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za zgodą Księdza Biskupa z Oslo w kościołach w Norwegii na polskich Mszach zbierane są środki na ten cel. Z tej racji w przyszłą niedzielę, 17 października, na polskich Mszach będzie zbierana druga taca na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.


9. W związku z remontem naszego kościoła wewnątrz w drugiej połowie października, w niedziele 17, 24 i 31 października Msze św. będą odprawiane w Hetland kirke (Jelsgata, 4014 Stavanger). W języku polskim Msze św. będą o godz. 12.30 oraz 17.00. Natomiast w dni powszednie Msze św. będą odprawiane przy naszej parafii w Menighetsalen.


DUSZPASTERZ POLONII w STAVANGER

O. Elizeusz Ryszard Górski OFM

tel. kom. 474 67 120

20 visninger

Σχόλια


Innlegg: Blog2_Post
bottom of page